Leden 2013

Zimní detaily

27. ledna 2013 v 16:33 | Darke |  Darkness fotí
Zodpovědně říkám, že jsem včera zapnula The sims, ale nedokopala jsem se do nafocení DSMN. Tak snad jidny :D.

Bublinovka 2

27. ledna 2013 v 10:27 | Kessy |  Bleskovky
Všichni dobře víme o co jde. Takže kdo má chuť může vyplnit a dál se uvidí :)
Fotka pochází z mé hry. Jednou se moji simíci ocitli v takové póze a mě bylo okamžitě jasné, že z toho bude bublinovka.
Jako vždy hrajeme pro zábavu a pokud mě nějaký komentář opravdu pobaví, autor se dočká menší odměny :)

SOUTĚŽ BYLA UKONČENA
Kessy

PNG simky

25. ledna 2013 v 17:06 | Darkness |  Pro vás
Doufám, že Kessy nebude vadit, že se po ní sprostě opičím. Rozhodla jsem se také udělat pár PNG obrázků, takže jestli chcete nějaké obrázky na design, a nebaví vás ořezávat simíky? Tak potom jsem tu právě pro vás!
PNG simíka stačí uložit, a potom ho stačí vložit do programu a potom do jiného obrázku. Můžete je použít i do článků, do fotomontáží a tak podobě, protože tu hlavní praci - ořezávání - jsem udělala za vás :).
Credits uvádět nemusíte, ale malá zmínka by potěšila =D.
Jsou už starší, z minulého června, protože jsem je dělala na oslavu narozenin. Když na to koukám zpětně, nejsou ořezané čistě ani pečlivě, ale myslím, že na pohled jsou docela fajn.
A taky jsou pěkně vyletněné =D. Bože, to mi tak chybí... :D
Jinak mě doktorka zase objednala na nějaké pálení dásně... Já už se z toho fakt zblázním...

Klasické stereotypy

24. ledna 2013 v 17:17 | Darkness |  Návody
Nesouvisí to sice úplně s psaním komixů, protože tam se to opravdu neřeší, když komix si může udělat kdokoliv a jde hlavně o fotky a už ne tolik o text, a zkrátka se na to tolik nekouká, ale pokud píšete, tohle se vám určitě bude hodit.
A o co jde? Každý určitě takovou postavu zná, protože se objevují poměrně často, a to i v populárních bestsellerech. Neříkám, že je to špatně, ale po nějakém čase a přečtení už páté knížky s úúúžasnou neomylnou věštkyní začnete obracet oči v sloup. Takže se pokud možno takových postav vyvarujte - nedělá to dobrotu.

2. část - Jaysonovy trable

17. ledna 2013 v 18:35 | Kessy |  World of lost wishes
Pro někoho dlouho očekávaný, pro někoho dávno zapomenutý a pro další ještě nepoznaný. Mluvím o komixu World of lost wishes. Musím přiznat, že se mu věnuji, bohužel jen části v sešitu, kterou píši a v sims ho lehce zanedbávám. Ale co. Druhý díl - jak jsem možná již dříve zmínila, prvních pár dílů bude jen o poznávání postav. Abyste se jim mohli trošku dostat pod kůži - bude pro dnešek o Jaysonovi. Spousta z Vás se na něj z prvu dívalo jako na slušného krasavce. Tak se puisťte do čtení. Schválně jestli naplní vaše očekávání :)

Nástrahy temných uliček

16. ledna 2013 v 16:26 | Darke |  Píšu
Tumblr_mglhgasaj81rcgmdoo1_500_large

Tuhle povídku jsem psala do školy. Učitelka nás kritizuje, ale dostala jsem za ní jedničku a žádné výhrady asi neměla :D.

Den 17: Nejkratší kniha, jakou jsem kdy četla

16. ledna 2013 v 9:11 | Darkness |  Knihy


Nejkratší kniha... No, to mohlo být cokoliv, že. Třeba brožura, nebo tak. Každopádně já se tady zmíním o mém velkém oblíbenci: Krysaři.
Přestože má jenom 74 stran, je v ní všechno a ještě mnohem víc, než v mnohých stostránkových románech. I přes krátký rozsah mě neuvěřitelně cyhtla a stala se jednou z mých oblíbených. Má v sobě poselství a myšlenky. Pochází z ní také můj oblíbený úryvek:

- Jsem minulost, pravil hlas.
- Jsem budoucnost, odpovídal jiný.
- Jsem krásná, mluvila minulost.
- Budu krásnější, slibovala budoucnost.
- Měla jsem vše: úsměvy, slzy, sen i procitnutí, děla minulost.
- Budu míti vše: úsměvy, slzy, sen i procitnutí, řekla budoucnost.
Mezi hovorem minulosti a budoucnosti, jaká to přítomnost!

Den 16: Nejdelší kniha, jako jsi kdy četl/a

15. ledna 2013 v 16:43 | Darke |  Knihy

Tak to taky nějak nevím :D. Možná Hostitel - 616 stránek.
Je to docela bichle, takže jsem to četla jenom doma a dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Byla jsem asi okolo sedmé třídy, dostala jsem to k Vánocům, to si pamatuju. A jednu dobu jsem do toho byla strašně zažraná, založila jsem i blog o Hostiteli, tou dobou to byly jenom fanarty, ale mně se to prostě hrozně líbilo.

Teď jsem koukala, že film už se točí, nebo je dokonce už natočený, ale obsazení se mi teda moc nelíbí :D.


Aby vám tenhle článek přinesl i něco nového, tak host v angličtině znamená hostitel, host, jako host na návštěvě je guest :)).

~ Den 15: První kniha, kterou jsem přečetla jako dítě

14. ledna 2013 v 10:26 | Darke |  Knihy
No tak to už vážně nevím :D.

Den 14: Kniha, jejíž hlavní postavu bych si chtěla vzít

12. ledna 2013 v 18:54 | Darkness |  Knihy

Jak si člověk vysní ideálního kluka, už těžko hledá někoho lepšího :D. Teda hledá v knížkách. No, i v reálném životě.
To mě tak trochu přivádí k myšlence, že je to nezdravý. Číst pořád o hrdinkách, který k nějakýmu chlapci přijdou jako slepý k hlouslím. O klukovi, kterej je dokonalej, seksi jak dva keksi, dobře vypadá, voní a ke všemu je její. Protože jak na to tak koukám, v reálném životě se nic takového prostě nestane. A z toho potom pramení iluze a když si holka udělá iluzi,těžko o ni přijde. Já jsem se o iluze připravila tak nějak sama. Prostě mi došlo, že hledat někoho perfektního nemá smysl, protože neexistuje.
Takže rada na závěr? Míň čtěte o dokonalosti. Nebo si to spíš nepřipouštějte a nesněte tolik o panu Dokonalém, protože nepřijde.
Ale to neznamená, že právě my holky nemůžeme být slečny Dokonalé pro nějakého obyčejného kluka, který k úžasné hlavní hrdince přijde jako slepý k houslím, no ne? :))
Takže nahoďte úsměv a rozhlédněte se. Každý kluk potřebuje hrdinku, když holka hrdinu v dnešní době už nesežene :D.

Design 48. - Be blue + 49. Wood and winter

12. ledna 2013 v 17:18 | Darke |  Designy

49.


Program: Photoshop
Délka tvorby: ? hodny
Spokojenost: 60%
Simíci: Všechny je asi poznáte

Nějak se mi nechce dělat nic složitějšího, tak doufám, že se na tenhle koukat dá :).

Zimní diskuze #5

11. ledna 2013 v 17:24 | Darke |  Zábava


Taky vám přijde, že jakmile si něco představujete, přemýšlíte o situacích, které by mohly nastat, vždycky nastane ta, na kterou jste ani nepomysleli? Nebo že když si dovolíte trochu snít, nikdy to potom nevyjde? Hlavně s lidma?
¨
Já mám takovej pocit docela silně poslední dobou. :D

Den 13: Kniha, jejíž hlavní postava je ti nejvíc podobná

10. ledna 2013 v 21:30 | Darke |  Knihy
Hmmm, takže tohle bude asi to samý, jako minule. Tak se aspoň podělím s dnešním zážitkem :D.

Tak jsem si dělala tousty k nutelle, tenhle poslední vyskočil, byla jiskra. Tak jsem si ho vyndala a vytáhla to ze zásuvky, takže toustovač už nepek. A teď koukám, že je tam plamínek. Šla jsem to napsat kamarádce a pak se vrátila, a tam plamen už nad toustovačem. Tak jsem polila vodou z hrnku (poprvé jsem se netrefila :DDD) a vyvalil se z toho oblak kouře. Smrdělo to jak petarda :D. Možná za to může ten kousek propadlýho chleba, co sem tam nechala minule a šťourala to vidličkou :D. Ten tam zbyl a je ohořelej, ale kousek zůstal v pohodě :D. Vyšťourat nejde, ale svedu to na jiskru, protože tam fakt byla a chleba jiskry nedělá. Tak jsem si ještě vychutnala poslední toustík :D.

No a k tématu... Je pravda, že podobný postavy mi jsou. Jsou to postavy z mých příběhů :). Nejlíp se přece píše o tom, co známe, a každá tak postava má kousek mě, nebo třeba zvyk, který mám taky. Třeba dlouhé sprchování :D. Nebo labilitu... :D

Herní směska

10. ledna 2013 v 17:47 | Kessy |  Z naší hry
Víte, poslední dobou se snažím jen říct: "Hey! I'm alive!" ... Ani jsem nepopřála krásný Nový rok, ani veselé vánoce, ani žádný program na letošní rok (né že by nějaký byl) a tak podobně. Jen jsem chtěla abyste na mě nezapomněli, tak přináším nějaké obrázky ze hry. Je to jen taková směska pro rozptýlení :)


12 den: Kniha, která nejvíc vystihuje můj život

9. ledna 2013 v 9:01 | Darkness |  Knihy
Tak tenhle bod... Vážně nevím. Kniha, která nejvíc vystihuje můj život? Myslím, že žádná taková není.
Rozhodně to není žádné romantické story, ani detektivka nebo drama. Nejsem hrdinka s úžasnýma schopnostma (i když bych ráda byla =D), nemám strašně dojemný životní příběh (naštěstí), moje oči nemění barvu a žádného klučičího nejlepšího kamaráda, který je pekelně sexy, ale ne tak, jako ten nový přistěhovalý kluk, nemám taky.
Takže... Ne, vážně ne. Tenhle bod tedy vynechávám, protože můj život vážně nepřipomíná žádnou knihu, možná tak nějaký deník, ale ani to ne, protože... je to prostě život. Neřídí se podle expozice, krize a vyvrcholení. Každý den se něco děje, jedna událost předbíhá druhou a postupně se něco řeší a něco zase zamotává. Spíš je to takový seriál na spoustu epizod.
Takže přestože taky spoustu katastrof (třeba moje známky z chemie) ale i smíchu s kamarády, prostě to k žádné knize přirovnat nejde :). Je to prostě život.
A mimo to, v knihách čteme o tom, co v životě přehlížíme :).¨

Taky jsem o tom často přemýšlela. V knize vždycky hrdinku něco zachrání před katastrofou, ale mě ne.
Třeba test z matiky. Učitelka bere studenty popořadě a už je to jen dvě lavice přede mnou. V tom se ale rozezvoní sirény a do třídy vběhne udýchaný učitel z vedlejší třídy: "Letadla! Všichni do krytu! Rychle!"
Ve skutečnosti ale pořád sedím v hodině a učitelka už na mě ukazuje a říká moje jméno. Jdu počítat a pořádně se ztrapním, protože jsem tupá jako poleno. A poplach žádný, ani další a další hodinu. Žádná radiační katastrofa, která by nás sblížila s tím sexy klukem odnaproti (navíc ani žádný není :D).