Srpen 2016

Po dlouhé době

23. srpna 2016 v 12:10 | Darkness |  Blog
Skoro ani nevím, jak bych měla začít. V poslední době jsem měla dost volného času na to, abych si tenhle blog celý prošla. Četla jsem komixy, koukala na nápisky a designy, které jsem dělala, a ukládala si články a obrázky. Pokud jste sem v uplynulých dvou letech zavítali častěji, jistě jste si mohli všimnout, že čas od času změním design; nedovolím, aby tenhle blog smazali, proto sem pořád chodím. A taky mě pořád nebaví koukat na jeden a ten samý design, takže probírám ty starší a někdy nějaký nastavím.

Ale zase k tomu začátku - jak bylo mým zvykem, začínat článek pozdravem "Ahooj! Čuus!" a podobně, k tomu přidat poměrně zprávu o tom, co dělám a jak se mám, jako kdyby to někoho zajímalo, do toho zamíchat pár pravopisných perel jako třeba "schodly jsme se, samozdřejmě" a podobně... Když si ten blog zpětně pročítám, musím se smát těm příběhům, které jsem vymýšlela, a všem těm nereálným zápletkám a uspěchaným situacím... Když to vezmu z literárního hlediska, tak nic moc. Ale když to vezmu jako práci malé holky, která měla velkou fantazii a spoustu snů, tak se mi to strašně líbí. Díky komixům jsem vlastně přišla ke svojí obrovské lásce - k psaní. Když si to všechno čtu, jsem strašně ráda za každý ten komix, za každý příběh, který jsem měla možnost v Sims realizovat.

Taky nechci zapomenout tu holku, kterou jsem byla. Všechno se změnilo, a právě proto chci, aby tady ten blog zůstal. Abych si mohla kdykoli připomenout, jaké to bývalo. A jsou to moc hezké vzpomínky. A taky dost vtipné. Jak si to pročítám, musím se hodně smát tomu, jak jsem byla naštvaná za málo komentářů, jak jsem si na něco stěžovala, jak jsem psala o tom, že mi táta sebere notebook... Teď je mi dvacet a v září mě čeká nástup na univerzitu. Budu studovat český jazyk a angličtinu - a ten gramatický nácek ve mně si vyloženě rve vlasy hrůzou, když si po sobě čtu některé články :D Ale co už, tím jsme si museli projít všichni - a já jsem ráda, že to bylo zrovna tady a s vámi, čtenáři, kteří sem chodili.

Ráda pročítám i ostatní blogy, z nostalgie si čtu své oblíbené komixy a přemýšlím, co se asi stalo s jejich autory. Vzpomenou si ještě na Sims? Nebo na svůj blog? Vrací se tam někdy, aby si přečetli své články? Nebo úplně zapomněli? Právě proto jsem se rozhodla sem znovu napsat. Abyste věděli, že já jsem nezapomněla. Colourfullsims je obrovská část mého dětství, mých začátků v psané tvorbě i grafice. Co se týče Sims, tak ty jsem nehrála strašně dlouho, ale asi před měsícem jsem je znovu nainstalovala, postahovala nějaké downloady a zkusila si znovu zahrát. Jenže já jsem od začátku nehrála - já jsem vždycky hlavně fotila komixy a vytvářela příběhy. A bez téhle složky to pro mě nemá moc smysl. Ale rozhodně to někdy zkusím - jen tak si zahrát a vyzkoušet zákoutí hry, která jsem nikdy neobjevila.

Je mi smutno, když vidím, že už se nic z toho nevrátí, ale zároveň vím, že je to dobře. Život jde dál. A my za sebou nezanecháváme jenom neaktivní blogy nebo nedokončené komixy; zanecháváme za sebou dny, měsíce, roky, zážitky, věci a lidi. Ale show musí pokračovat a pokud nám všechno to, co jsme opustili, přineslo cokoli přínosného, nebyl to ztracený čas. Proto jsem tak moc ráda za tenhle blog.

Pokud mi chcete něco napsat nebo prostě dát vědět, že jste si vzpomněli a zavzpomínat na staré časy, určitě mi napište e-mail na vlckova-tereza@seznam.cz :)